Ekonomik Kamyon Parkı

Ekonomik kamyon parkı deyince akla; her türlü nakliyat amaçlı kullanılan tır ve kamyon türündeki araçların en uygun ücretler ile uzun süreli güvenli bir şekilde park edilebildiği alanlar gelmektedir. Günün belli zamanlarında nakliyat işlemleri için hareket eden nakliyat araçları ve her geçen gün farklı modelleri ile kamyon parkı alanlarını doldurmaktadır. Burada önemli olan, araçların her an nakliyata hazır bir durumda olmalarıdır.  İşte bu nedenle gerektiğinde araçlara ilgili gereken bakım yapılabilmeli ya da ilgili araçların sanayi ve teknik servise gitmesi gerekebilmektedir. Bir nakliyat hizmetinde müşteri memnuniyetini sağlamak için, nakliyat sürecinde kullanılacak araç ve zamanlama gibi Kriterler eksiksiz olarak yerine getirilmelidir.

Nakliyat Aracı Nasıl Olmalıdır?

Bir nakliyat aracından beklenilen en önemli Kriterlerin başında yük kapasitesi gelmektedir ve bu sadece eşya ile sınırlı değildir. Farklı yük ve malzeme taşıma işlemleri için de nakliyat aracının geniş, olabildiğince yük taşıyabilecek kapasitede olması gereklidir.  Bu türdeki talepler genellikle tır ve kamyon türü araçlar tarafından karşılamaktadır. Nakliyat araçları için bir diğer anlatımla eşya, ve her türlü yük taşımaya uygun tır ve kamyon modelleri olarak da bir adlandırma yapmak mümkündür.

Nakliyat Hizmetinde Zaman Önemlidir

Bir nakliyat hizmetinin müşteri memnuniyetinin sağlanmasında en önemli Kriterlerden birisi de zamandır. Bununla birlikte ilgili yük ya da eşyaların zamanında alınması kadar zamanında teslim edilmesi de önemlidir. Ancak bu hizmet çok fazla aceleye de getirilmemelidir. Şehirler arası, ya da şehir içi taşımacılık yapılacak olan bölge ya da mahalle arasındaki ortalama bir sürede  nakliyat işleminin gerçekleştirilmesi öngörülmelidir. Nakliyat araçları şehrin farklı noktalarında konumlandırılmış olan ekonomik kamyon parkı ile her zaman kolay bir şekilde hareket edebilme özgürlüğüne sahiptirler. Ayrıca bu park alanlarının tüm özellikleri sağlaması halinde kamyonlar her an hazır olur.

TOP