Kamyon Yıkama

Kamyonlar umumiyetle uzun yollu taşımacılık, nakliyat hizmetleri için kullanılan araçlardır. Modelleri ve sahip oldukları güçleri bakımından farklı amaçlar ile kırsal alanlarda da kullanılabilmektedir. Bilhassa topraklı yollarda ya da düz bir yolda sürülmesi kadar uzun yola gidildiğinde bu araçların motor bölümlerinin yoğun çamur veya topraklı kirli su ile kaplanmasına sebep olabilmektedir. Bir kamyon ya da tırın yıkanma gereksinimi sadece aracın temizleme amaçlı değildir. Bununla birlikte kamyon yıkama  araçların motorların ve diğer teknik ayrıntıların etkin bir şekilde çalışmaya devam edebilmeleri aşamasında da ayrıca bir önem arz etmektedir.

Kamyon Yıkama Hizmetinde Ekipman Seçimi

Kamyon yıkama hizmetinde kullanılacak olan ekipmanların doğru bir şekilde seçilmesi önemlidir. Mesela bir otomobil için kullanılan yıkama ekipleri aynı zamanda kamyon için de uygun gibi görünse de ama bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Bir yıkama ekipmanının tercih edilmesinde basınçlı su ve benzeri bir düzenek ve sistemin yeterli olması önemlidir. Bu sistem araçların hem tekerleri hem de motorların bulunduğu alanların kusursuz bir şekilde temizlenmesini sağlayabilmelidir.

Kamyon Yıkama Nasıl Yapılır?

Kamyon yıkama işlemi aslında doğru yapıldığında çok uzun zaman almayan, doğrudan doğruya kamyonun basınçlı su ile temizlenmesinin yapıldığı detaylı bir yıkama işlemidir. Buna doğru temizlik maddeleri de eklenerek, etkili bir kamyon temizlik işlemi yapmak mümkündür.

Bazı işletmelerde bilhassa damperli kamyon ya da modeline göre farklı modellerdeki kamyonların yıkanması için özel yıkama sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler kamyonun modeline uygun bir yıkama sistemi olduğu için kısa sürede kamyon yıkama işlemi etkili bir şekilde gerçekleştirmiş olur.

Kamyon yıkama sistemleri diğer taraftan kamyonun belirli kısmına özel olarak ta uygulanabilen sistemlerdir. Mesela doğrudan teker temizliğini hedef alan bir yıkama sistemi ile tekerlerin iç ve dış, jantların içi dahil temizliği tamamlamış olur.

TOP