Tır Kamyon Kantarı

Nakliye, yük taşımacılığı ve çeşitli taşımacılık gibi daha pek çok alanda faaliyet gösteren kamyon ve tırların yola çıkmadan önce hedef noktasında yük ağırlıklarının kontrolünün doğru bir şekilde yapılabilmesi çok önemli bir konudur. Bunun için her araç için farklı tartı sistemleri kullanılır. Tır ve kamyonlar için kullanılacak özel kantar tartı sistemlerinin en büyük özelliği ise; her bir tartı işlemi için detaylı ve en doğru sonucu vermeleridir. Busayede tır, kamyon ve diğer tüm araçlar sahip olduğu ağırlık ile net bir ağırlık değerini bu kantara göre en doğru şekilde değerlendirebilmektedir. İşte bu nedenle yük taşımacılığı faaliyetinin gösterildiği bu alanlarda, giriş çıkış noktalarında tır kamyon kantarı bu için oldukça uygun ve yararlı bir ağırlık ölçme makinesi olarak tercih edilmektedir.

Tır Ağırlığı Kantarı

Tır ve yük kamyonları için geliştirilmiş olan farklı kantar modelleri vardır. Bu modeller arasında en çok tercih edilen model ise; aracın sağ ve sol tekerleklerinin düz bir zeminde durdurulması suretiyle kantar ile ölçme işleminin yapılmasıdır. Tır kamyon kantarı ile tonlarca ağırlıktaki bir yüke sahip kamyon ya da tır için de en doğru ve sağlıklı ağırlık sonucu elde edilebilmektedir.

Bu kantarların kullanıldığı başlıca alanlar ise;  kamyon tır park yerleri ve her türlü sanayi alanı, açık araziler tır kamyon kantarı için uygun olanlarıdır. Her türlü damperli, dampersiz, tankerli ya da normal kamyon modellerinin ağırlığının ölçümü için de uygun olup, ayıca uzun ve geniş araç olan tırlar için de en doğru ağırlık ölçü seçeneğidir.

Bu ağırlık ve yüklerin tartılması aynı zamanda gerektiğinde resmi belgelere işlenmesi açısından büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu kimi zaman şehir içi ve şehirler arası nakliyat yapan araçlar için de doğru bir hesaplama seçeneği sunar Bu sebeple tır kamyon kantarı ile tartım işleminin yapılması pek çok amaç doğrultusunda kamyon ve tır modelleri için de uygulanan özel bir tartı modelidir.

TOP