Tır Yıkama

Tır yıkama işlemi, hizmeti sunan işletmeye göre farklılık gösteren yıkama işlemlerine tabidir. Dolayısıyla bazı araç yıkama işletmeleri özel olarak sahip oldukları tır yıkama makinesi sayesinde tırın her bir noktasını kolay bir şekilde yıkayabiliyor. Bunun dışında fırçasız tır yıkama ve ilaçla yıkama yöntemleri de mevcuttur. Bazı yıkama modellerinde doğrudan tekerlekler hedef alınır.

Tır Yıkama Nasıl Yapılır?

Tır yıkama hizmeti endüstriyel özel olarak üretilmiş tır ve kamyon yıkama makinesi ile yapılır. Bu makinenin küçük model örneklerini bir kaç yıl öncesine kadar akaryakıt istasyonlarında sık sık görebiliyorduk. Aynı sistemin geliştirilmiş ve büyük araçlar olan tır veya kamyon için uyarlanmış bir yıkama modeli sayesinde araç ne kadar uzun ve geniş olursa olsun kolay bir şekilde her bir köşesi yıkanabilmektedir.

Tır Yıkama Fiyatları Ücretleri Ne Kadar?

Tır ya da kamyon yıkatmak için uygulanacak ücret tarifeleri, tır yıkama işlemini yapan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bazı durumlarda büyük araçların yıkanması gereğinden fazla zaman alabiliyor. Bu durumda da işçilik ücreti dediğimiz ücret tutarının artmasına neden oluyor. Kısacası en çok merak edilen sorulardan birisi tır yıkama fiyatları ücretleri için kesin bir tutar söylemek doğru olmayacaktır çünkü bu ücretler aynı zamanda yıkama türüne göre de farklılık göstermektedir.

Bazı firmalarda ayrıca tır içi temizleme hizmeti de verilebilmektedir. Burada uygulanan tır yıkama hizmeti  sadece tırın dışının temizlenmesi ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda iç tarafının da temizlenmesi ile tertemiz bir araç her an kullanıma uygun bir şekilde hazırlanır.

Tır  yıkama hizmetinden yararlanırken aynı zamanda araçlarınızın uzun yola çıkacağını var sayarsak, yolda olası her türlü teknik arızaya sebebiyet verilmemesi aşamasında bir teknik servis kontrolü de yaptırabilirsiniz. Bu sayede daha güvenli bir şekilde yola çıkmış olursunuz.

TOP